Powdatest Volt/Amper Ölçümü

POWDATEST
ELECTROSTATIC GUN HIGH VOLTAGE/ CURRENT METER /
ELEKTROSTATİK BOYA TABANCASI VOLT / AKIM ÖLÇER

Elektrostatik Boya Tabanca Voltaj ve Akım Kontrolünde Kullanılan Ekonomik ve Hassas Yeni Bir Cihazdır. POWDATEST, boya kalite kontrol cihazları konusunda İngiltere ve Dünya' nın önde gelen firmalarından "PAINT TEST EQUIPMENT (PTE)" firmasının tasarladığı, düşük maliyetli, basit ve kolay kullanımlı, yüksek hassasiyetli, el tipi ve kolayca taşınabilir olma özellikli, emniyetli ve tabanca ucuna kolayca yerleştirilebilir özel ölçme problu ve yüksek performanslı bir ölçüm cihazıdır. Bu yeni cihazla tekli ve çoklu tabanca sistemlerinde, tabancaların performansı kolayca kontrol edilebilir.
Yeni POWDATEST cihazı yukarıda da bahsedildiği gibi püskürtme tabancasının ucundaki voltaj ve akımı kolayca ölçen kombine bir cihazdır.
Operatörler bu yeni POWDATEST cihazını kullanarak gerçek tabanca voltajını çabuk ve hassas bir şekilde ölçebilirler. Bu voltajın kontrolü sayesinde de Faraday Kafesi etkisinin azaltılması mümkün olmaktadır. Böylece transfer verimliliği sağlanmış olur. Ayrıca cihazın emniyetli probu tabanca ucuna yerleştirildiğinde yüksek voltaj kablolarındaki bükülmeleri, kopuklukları, kirleri, yağları vb. hataları kontrol edebilir ve saptayabilir.
Öte yandan toz boyama alanında akım kontrolü çok önemlidir. Çünkü tabanca elektrodu tarafından oluşturulan iyonlarla akım direk ilişkilidir. POWDATEST cihazı, Kalite Kontrol Sisteminin bir parçası olarak akım kontrolünde kullanıldığı taktirde, elektrostatik toz boyama prosesinin performansı korunmuş olur. Bu performans mümkün olduğu kadar en yüksek seviyelerde tutulmalıdır.Operatör bu akımı kontrol ederek geri iyonizasyon oluşmasından önce toz boya uygulama miktarını saptayabilir.

TEKNİK ÖZELLİKLER:
Ölçme Aralığı            : Voltaj 100 kV , Akım 200 mikroamper
Ölçme Hassasiyeti   : + %1
Ölçüm adımı              : 0.1 kV - 0.1 mikroamper
Ölçme Probu             : Özel izolasyonlu.
Display                      : LCD 3 ½ dijit

SİPARİŞ ŞEKLİ
E 2001 Powdatest Elektrostatik Boya Tabanca Voltaj ve Akım Ölçüm Cihazı
NE 001 Kalibrasyon Sertifikası

TESLİM ŞEKLİ
  1x Özel izolasyonlu yüksek voltaj/akım ölçme probu
  1x 5 metre topraklama kablosu
  1x 9 V' luk pili
  1x Özel taşıma çantası
  Opsiyonel
  1x UKAS Kalibrasyon Sertifikası
      Yazıcı Dostu Sayfa
Ayrıntılı Bilgi Formu
Hizmetlerimiz ve diğer konular hakkında bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.


Ad Soyad
:  
Firma Adı
:  
E-Mail :  
Telefon
:  
Şehir
:  
Mesaj
:  
        
Bu Sayfayı Arkadaşına Gönder
Sayfayı arkadaşınıza göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.


Ad Soyad
:  
Ark. Adı
:  
Ark. E-Mail
:  
Mesaj
: